Renault – informacje wstępne

Spośród szeregu różnorodnych firm specjalizujących się w produkcji pojazdów mechanicznych na szczególną uwagę zasługuje Renault. Jest to jedna z dominujących obecnie na rynku samochodowym marek, która posiada na swoim koncie gigantyczny bagaż doświadczeń, bowiem zrodziła się lata temu, a nawet dekady temu można śmiało powiedzieć, jednak non stop ulega sukcesywnemu rozwojowi. Co takiego warto wiedzieć o tym powszechnie znanym producencie motoryzacyjnym? Więcej dowiesz się na podstawie dalszej lektury poniższych fragmentów.
Francja to ojczyzna marki Renault. Francuski koncern samochodowy oficjalnie rzecz biorąc, powstał w roku 1899. To właśnie wtedy już wypuszczone zostały na rynek najpopularniejsze rodzaje pierwszych pojazdów tejże firmy.

Niemniej jednak trzeba wspomnieć, że patrząc na datę założenia przedsiębiorstwa Renault, jest to na dziś dzień jedno z najstarszych tego rodzaju na świecie. Pod katem natomiast sprzedaży w skali globalnej, zdecydowanie Renaulta można uznać za bezwzględnego lidera, dalece pozostawiającego za sobą w tyle inne marki motoryzacyjne. W kontekście skali produkcji pojazdów mechanicznych zaś, Renault zajmuje zaszczytną drugą pozycję, także w zakresie światowym. Warto mieć na względzie fakt, że jeszcze według danych statystycznych sprzed zaledwie paru ostatnich lat, jasno wynikało, iż koncern łącznie daje pracę ponad stu trzydziestu tysiącom pracowników zatrudnionych przez Renault na różnorodnych szczeblach. W samej Francji nad budowaniem, kreowaniem oraz rozwijaniem tejże popularnej i wiodącej na rynku motoryzacyjnym marki pracuje przeszło sześćdziesiąt tysięcy osób.