Salony samochodowe Renault a sport

Zanim powstały pierwsze luksusowe salony samochodowe reprezentujące powszechnie znaną francuską markę Renault, jej założyciele, czyli trzej bracia Louis, Marcel i Fernando, zdecydowali się na wypromowanie prowadzonego przez siebie podmiotu motoryzacyjnego poprzez sport. Jak to się stało? Zaciekawimy Cię tym w dalszych fragmentach.
Po pierwsze, według braci Renault, zmagania sportowe były najlepszym sposobem dotarcia do najbardziej zamożnej grupy klientów. W związku z powyższym tokiem rozumowania, zdecydowali się pójść w reklamę i marketing za pośrednictwem sportowych rywalizacji. W konsekwencji tego, to właśnie auta ich produkcji pojawiały się jako zdecydowanie najczęstsze samochody na torach wyścigowych. W głównej mierze producenci Renault zasłynęli dzięki pokonaniu swymi autami legendarnej wręcz dla miłośników motoryzacji, trasy Paryż- Madryt, co miało miejsce w roku 1903.

Właśnie w tym wyścigu zmarł Marcel Renault. Zaledwie trzy lata po wyżej wspomnianym tragicznym wydarzeniu doszło do pogorszenia się znacząco kondycji zdrowotnej Fernanda Renaulta. W roku 1909 drugi brat także zmarł. I wówczas pozostał tylko Louis, który w dodatku warto dodać, iż stanowił oficjalnie ojca całej marki, ponieważ to on był autorem pierwszej konstrukcji silnika samochodowego Renault. Niemniej jednak, po rozpadzie rodzinnej spółki, Louis podjął decyzję o tym, że nazwa przedsiębiorstwa zostanie zmieniona. Wtedy to pojawiła się marka Samochody Renault, czyli Les Automobiles Renault z języka francuskiego i pod takim logo podmiot dalej intensywnie się rozwijał.

Zobacz stronę autora: fartuch z folii