Renault – najważniejsze wiadomości

Spośród rozlicznych producentów z branży samochodowej, na szczególną uwagę zasługuje między innymi znana powszechnie marka Renault, która występuje na polskim rynku od dawien dawna, zaś w swej ojczyźnie jaką jest niedaleko położona od Polski Francja działa nieprzerwanie od 1899 roku, kiedy to została oficjalnie założona, stanowiąc jeden ze zdecydowanie najstarszych ośrodków motoryzacyjnych na świecie. W skali globalnej warto także Renault wyróżnić ze względu na fakt, iż jest to drugi tak prężnie funkcjonujący producent pojazdów samochodowych. Sprzedaż również jest tak wysoka, iż Renault daleko pozostawia w tyle swą konkurencję. Musimy wiedzieć, że łącznie przy budowie marki oraz jej lansowaniu na rynku motoryzacyjnym w samej Francji zatrudnionych jest sześćdziesiąt trzy tysiące ludzi. Łącznie na świecie szacuje się, iż zawodowo związanych z Renault jest ponad sto trzydzieści tysięcy pracowników.

Chociaż marka słynie na całym świecie, trzeba przyznać, że sporo ponad dwadzieścia procent całościowego wytwórstwa wyrobów marki Renault realizowanych jest właśnie na terenie Francji. W szczególności w swym rodowitym kraju Renault tworzy silniki, jest to mniej więcej na poziomie około trzydziestu procent.
Wracając na moment do wydarzeń historycznych, oficjalnie marka założona została dwudziestego piątego lutego 1898 roku. Właścicielem spółki stali się bracia o nazwisku Renault, stąd charakterystyczne nazewnictwo całego przedsiębiorstwa. Warto wspomnieć, że pełne określenie firmy brzmiało parę stuleci temu Societe Renault Feres. Założycielami, a zarazem wspólnikami byli Marcel, Louis i Fernando Renault.