jaki samochod rodzinny do 35 tys

Zbieranie monet – US Coins

Centów z 1940 roku

Jeszcze w I wojnie światowej II- zwłaszcza w 1943 – popyt metalowe dla wysiłków wojennych w Europie zmieniła sposób grosze zostały wykonane. W Stanach Zjednoczonych został mięty domu stara się znaleźć sposób, aby zmniejszyć ich wykorzystania miedzi więc miedzi z kolei może być stosowany do wytwarzania łuski, pociski, bomby i broń dla wojska.bratbud.szczecin.pl – roboty żelbetowe

Mennica eksperymentowali z alternatywnych materiałów do centa, takie jak ceramika, szkło, innych metali i tworzyw sztucznych. Oni ostatecznie rozstrzygane na procent stali niskowęglowej pokrytego cynkiem. Było wiele problemów, elementy kute aby przyjść na tej nowej stalowej procent.

Kiedy po raz pierwszy wprowadzona została nowa centów unikał. Te nowiutkie 1943 centów z ich kolor srebrny były często mylone z dimes. Ze względu na własności magnetyczne stali, magnesy automatów używanych odebrać ślimaki stalowe również odrzucić uzasadnionych centów stalowe. (Wyobraź sobie dziś automat, który używa grosza! Czasy się zmieniły.) Co gorsza oba metale nie są kompatybilne w wilgotnych przestrzeniach. Rdzenie stalowe będzie rdzewieć natomiast cynkowanie utlenione. Nawet pot z rąk spowodowałoby monety korodować.

W 1943 roku, kiedy mennice robili przełącznik z miedzi do stali, niektórzy planchets miedzi pozostawał w koszach materiałowa innego sprzętu twórcę i pozostał nieodkryty. Więc kilka centów miedzi przez przypadek został wyprodukowany przez wszystkich trzech mennic. Ale dzięki przełącznika Mennicy do centów stalowych było dużo miedzi do wysiłku wojennego.

Chociaż centów stali nie był wielki do czynienia, w końcu miedź uwolnione dla wysiłku wojennego było wystarczające, aby sprostać potrzebom 2 krążowniki, 2 niszczyciele, 1,243 latających fortec, 120 i 120 armat polowych haubic. To wystarczy, aby miedź 1,25 mln muszli dla naszych armat polowych.

Artykuł dzięki: